2.1.0.6_0, 2017-03-31 11:32:53

Wszechstronny

Najnowsza technologia w dobrze znanej szacie. e-Golf jeździ w 100% na prąd, zatem nie generuje emisji spalin. Ale komfort i przyjemność jazdy pozostały takie same.

Dobrze znana przyszłość.
Nowy e-Golf.

e-Golf pod każdym względem stawia na efektywność. Przykładem mogą być w pełni diodowe reflektory emitujące światło o barwie zbliżonej do światła dziennego i zużywające znacznie mniej energii niż tradycyjne reflektory.

Zobacz i bądź widziany dzięki typowej dla elektrycznych Volkswagenów stylistyce i diodowym światłom dziennym z charakterystyczną grafiką w kształcie litery C. Światła dzienne nie tylko podnoszą bezpieczeństwo, lecz także przyciągają spojrzenia.

Spojler na krawędzi dachu nadaje e-Golfowi jeszcze bardziej dynamiczny wygląd i jednocześnie poprawia docisk osi oraz aerodynamikę.

Koniec z mitami.
Nowy e-Golf.

Mit: ograniczony zasięg.

Wiele osób myśli, że samochodem elektrycznym nie można daleko zajechać, bo ma niewielki zasięg. W praktyce jednak szybko okazuje się, że to nieuzasadniona opinia.

Less

Mit: ładowanie samochodów elektrycznych jest skomplikowane.

Czy ładowanie samochodu elektrycznego jest skomplikowane? Nie, jest bardzo łatwe. A z Car-Net e-Manager można nawet sterować procesem ładowania i kontrolować go przy użyciu smartfona.

Less

Mit: samochody elektryczne są powolne.

Niektórzy myślą, że samochody elektryczne jeżdżą powoli. Nieprawda. Elektryczne auta, takie jak e-Golf, ruszają wyjątkowo szybko, ponieważ natychmiast dostępny jest pełen moment obrotowy.

Less

Mit: samochody elektryczne nie wyglądają jak normalne auta.

Czy samochody elektryczne są brzydsze niż "normalne" samochody? Na pewno nie elektryczne Volkswageny. e-Golf wygląda z zewnątrz
w zasadzie identycznie jak normalny Golf. Rewolucja kryje się we wnętrzu.

Less

Po prostu elektryczny.
Filmy przybliżają e-Golfa.

Poznaj już dziś napęd przyszłości.

Elektryczny napęd e-Golfa zachwyca łatwością eksploatacji, dynamiką i brakiem emisji substancji szkodliwych. Przy tym przestronność i
wysoka jakość materiałów jest taka sama, jak we wszystkich Golfach.

Less

Zasięg zależy od Ciebie.

Liczne interaktywne wskaźniki e-Golfa dostarczają kierowcy potrzebne informacje, na przykład o zasięgu, rekuperacji i poziomie naładowania baterii. A to jeszcze nie wszystko.

Less

Doskonały komfort cieplny.

e-Golf posiada inteligentny system ogrzewania, który kieruje ciepło tam, gdzie jest potrzebne, dbając w ten sposób o komfort
i bezpieczeństwo.

Less

Powermeter

"Powermeter" pokazuje, ile energii aktualnie zużywa e-Golf, a wskaźnik "eMax" informuje o maksymalnym dostępnym przyspieszeniu.

Elementy skórzane

e-Golf nie tylko dobrze wygląda, lecz także dobrze "leży w dłoni". Dba o to wysokiej jakości skóra, którą seryjnie obszyta jest kierownica, gałka dźwigni zmiany biegów oraz dźwignia hamulca.

Aplikacje dekoracyjne Iridium Matrix

Aplikacja dekoracyjna Iridium Matrix wprowadza atrakcyjne akcenty do wnętrza nowego e-Golfa.

Estetyczne i przyjemne w dotyku. Wnętrze e-Golfa.

Najpopularniejszy Volkswagen jest po raz pierwszy dostępny jako czysto elektryczny samochód seryjny i gwarantuje wszystko, do czego przyzwyczaiły nas Golfy. A nawet jeszcze więcej. Na przykład innowacyjny design.

Najnowsza technika w dobrze znanej szacie.
e-Golf - podstawowe informacje.

Silnik: lekki, cichy, efektywny

Konstruując nowe samochody z napędem elektrycznym Volkswagen wykorzystał wiedzę i doświadczenie swoich inżynierów. W wyniku ich wieloletniej pracy powstały zupełnie nowe silniki elektryczne, charakteryzujące się niewielką masą, minimalnymi odgłosami pracy oraz wysoką efektywnością.

 

MOC SILNIKA

85 kW (115 hp)***

Mimo swoich stosunkowo niewielkich wymiarów, silnik e-Golfa dysponuje wysoką mocą.


MOMENT OBROTOWY

270 Nm***

Charakterystyczny dla samochodów elektrycznych jest maksymalny moment obrotowy dostępny przy każdej prędkości
i zapewniający szybką reakcję na wciśnięcie pedału przyspieszenia.

Less

Szybko przez miasto

Nowoczesny napęd e-Golfa z silnikiem elektrycznym i 1-biegową przekładnią czyni go wyjątkowo dynamicznym autem miejskim. Na przykład aby przyspieszyć
do 60 km/h potrzebuje on niewiele ponad
4 sekundy. Można zatem szybko przejechać
z punktu A do punktu B. Nawet jeżeli
są od siebie dość oddalone, bowiem zasięg
e-Golfa wnosi do 190 kilometrów.

PRZYSPIESZENIE
OD 0 DO 60 KM/H

4.2 sekundy

PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA

140 km/h


ZASIĘG (CYKL NEDC)

do 190 km

 

Less

Gwarantowana niezawodność: bateria

Bateria wysokowoltowa e-Golfa jest nie tylko niezawodna, lecz także ma długi okres eksploatacji. Dlatego Volkswagen udziela
na nią ośmioletniej gwarancji. Bateria ma konstrukcję nieograniczającą przestronności wnętrza i jest optymalnie chroniona w razie wypadku.

 


Większy zasięg z rekuperacją

Rekuperacja oznacza, że podczas jazdy bateria jest częściowo ładowana energią hamowania. W praktyce oznacza to, że po zdjęciu nogi z gazu do baterii wraca część ładunku, zwiększając zasięg
e-Golfa.

Less

Bez emisji

Z elektrycznymi samochodami, takimi jak
e-Golf, wizja jazdy bez emisji spalin staje się faktem. Jeżeli prąd, którym ładowana jest bateria, pochodzi z odnawialnych źródeł, bilans energetyczny jest jeszcze lepszy. Ponadto e-Golf zużywa na 100 kilometrów tylko 12,7 kilowatogodzin energii elektrycznej, jest zatem najoszczędniejszym samochodem w swojej klasie.


KLASA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ

A+

 

NAJLEPSZA WARTOŚĆ

Najoszczędniejszy samochód elektryczny w swojej klasie.

Less

Zawsze optymalna ochrona

Kupując e-Golfa, otrzymujesz cały pakiet rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo charakterystycznych dla najnowszej generacji Golfa. Jesteś więc zawsze optymalnie chroniony. Także w razie wypadku. Tutaj znajdziesz kilka elementów z bogatego wyposażenia wpływającego na bezpieczeństwo.

System automatycznego hamowania
po kolizjiSystem ten jest częścią całościowego systemu bezpieczeństwa. W granicach swoich możliwości, po kolizji, jeżeli kierowca sam nie zahamuje, system automatycznie inicjuje hamowanie, co może pomóc uniknąć kolejnych zderzeń.

Elektroniczny system stablizacji
toru jazdyRozszerzony elektroniczny system stabilizacji toru jazdy może - w granicach swoich możliwości - rozpoznać krytyczne sytuacje. Dba o stabilność jazdy, a na zakrętach może zapobiec utracie kontroli nad pojazdem.

Proaktywny system ochrony pasażerów
PreCrashSystem PreCrash, w granicach swoich możliwości, w momencie rozpoznania niebezpiecznej sytuacji napina pasy bezpieczeństwa i przygotowuje układ hamowania.

Less

Niewielka masa

e-Golf waży 1,5 tony, czyli tylko kilka kilogramów więcej niż na przykład Golf TDI.

Dużo miejsca

Pojemność bagażnika e-Golfa wynosi 341 litrów, dokładnie tyle samo co pojemność bagażnika Golfa z silnikiem spalinowym. Zatem spokojnie pomieści duże zakupy.

Szybki start

Od 0 do 60 km/h e-Golf przyspiesza
w 4,2 sekundy, do oznacza, że na światłach wyprzedzi wiele innych samochodów.

Zapas energii

Baterię e-Golfa możesz ładować podczas jazdy, korzystając z rekuperacji. Dzięki temu dojedziesz jeszcze dalej.

Sprawdź:
Znasz e-Golfa?

e-Golfem Volkswagen kontynuuje wspaniałą historię sukcesów modelu. Ale czy rzeczywiście dobrze znasz bestseller Volkswagena? Sprawdź.

More

e-Golf ma swoją tradycję.

e-Golf nie pojawił się znikąd. Od kilku generacji elektryczny Golf był nieustannie doskonalony, aż stał się nowoczesnym, uniwersalnym, masowo produkowanym modelem.

More