2.1.0.6_0, 2017-03-31 11:32:53

Wielki maluch.

Lekki, kompaktowy i łatwo się prowadzi: e-up! jest bezpiecznym,
a przede wszystkim doskonale sprawdzającym się w codziennej eksploatacji samochodem elektrycznym, zapewniającym wysoki standard jakości i komfortu.

cockpit, e-mobility explained

Łatwa e-mobilność.
Filmy wyjaśniające działanie e-up!

Poznaj elektryczną mobilność.

Zobacz, jak pierwszy czysto elektryczny samochód seryjny Volkswagena wprowadza na drogi łatwą, dynamiczną mobilność.
 

Less

Elektryczne tankowanie.

Zobacz, jak szybko można naładować akumulator e-up! z gniazdka instalacji elektrycznej, Wallbox lub stacji ładowania.

Less

Dłuższa jazda - z właściwym programem.

Zobacz, jak możesz zaoszczędzić prąd, a tym samym zwiększyć zasięg, wybierając właściwy program jazdy.

Less

Dynamiczne przyspieszenie.

Zobacz, jak rozwiązania techniczne e-up! Łącząc niezawodność z przyjemnością jazdy.

Less

Dostęp przez smartfona.

Zobacz, jak możesz sterować wieloma funkcjami e-up! korzystając z Car-Net e-Manager i smartfona.

Less
e-up!, white, still, right side

Koszty eksploatacji samochodów elektrycznych są znacznie niższe niż samochodów z konwencjonalnym napędem. Na odcinku 100 kilometrów e-up! zużywa 11,7 kWh. Przy cenie energii elektrycznej 0,56 zł za kWh daje to koszt 6,56 zł. Zatem e-up! nawet wśród samochodów elektrycznych jest jednym z najefektywniejszych aut.

e-up!, white, still, left side

To nie jedyna oszczędność, jaką daje e-up! Na przykład ładowanie w nocy, przy niższej taryfie, jest jeszcze tańsze. Mniejsze są również koszty napraw i konserwacji, gdyż nie ma konieczności wymiany oleju ani filtra oleju.

e-up!, white, still, back

Volkswagen e-up! sprowadza do teraźniejszości technologie przyszłości. Klienci otrzymują dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, bezpieczne i przystosowane do codziennego użytku auto elektryczne, zapewniające wysoki poziom jakości i komfortu. Po prostu pełnokrwistego Volkswagena.

e-up!, white, still, front

E-up! z mocą maksymalna 60 kW i momentem obrotowym 210 Nm od pierwszego obrotu silnika obala przesąd, jakoby samochody elektryczne nie były zdolne do dobrych osiągów. Inne parametry tego samochodu również przemawiają na jego korzyść. Czy przypuszczałbyś, że korzystając tylko z energii zmagazynowanej w baterii, auto elektryczne może rozwinąć prędkość 130 km/h
i przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 12,4 sekundy?

Nowy e-up!. Standardowo elektryzujący

Przyszłość właśnie nadeszła. Tu i teraz: to nowy e-up!, który porusza się wyłącznie na prąd i nie generuje emisji lokalnych. Może pokonać odległość do 160 kilometrów, co czyni go idealnym towarzyszem codziennych podróży. Według badań około 80% wszystkich kierowców pokonuje dziennie nie więcej niż 50 kilometrów.

W najmniejszym detalu.
Wyposażenie wewnętrzne e-up!

e-up! leather accents inside

Elementy skórzane.

Kierownica, gałka dźwigni zmiany biegów i dźwignia hamulca ręcznego pokryte są wysokiej jakości skórą, elegancką i miłą w dotyku.

e-up! blue stitching inside

Niebieskie szwy.

Niebieskie szwy ozdobne na kierownicy, dźwigni hamulca ręcznego i drążku zmiany biegów stanowią interesujące akcenty wizualne.

e-up! multifunction instrument panel

Zestaw wskaźników z wielofunkcyjnym wyświetlaczem.

Najważniejsze zawsze w zasięgu wzroku. Informacje charakterystyczne dla samochodów elektrycznych, takie jak programy jazdy
i rekuperacji, zasięg, aktualne i średnie zużycie energii, a także wskaźnik gotowości do jazdy czy informacje o procesie ładowania, prezentowane są na wyświetlaczu wielofunkcyjnym. 

e-up! climatronic

Climatronic.

E-up! dba o klimat - także we wnętrzu: seryjna klimatyzacja Climatronic nie tylko utrzymuje temperaturę we wnętrzu, lecz także zapobiega wnikaniu zapachów.

pictogram, hot-air balloon, vacuum cleaner, mobile phone, turtle, car, blue

Lżejszy, szybszy, cichszy.

Volkswagen e-up! wyznacza niezwykłe standardy. Jak to wygląda dokładnie?
Kilka budzących wyobraźnię porównań.

pictogam, mobile phone with electric cable, car with electric cable, blue

Naładowany szybciej niż smartfon.

Korzystając z CCS (Combined Charging System), rozładowaną baterię modelu e-up! można naładować do 80% w ciągu zaledwie 30 minut. Aby naładować baterię smartfona do 80% potrzeba aż 1 godziny i 35 minut.

pictogram, hot air balloon, car, blue

Lżejszy niż balon na gorące powietrze.

E-up! waży mniej niż przeciętny balon na gorące powietrze: jego masa z pełnym ładunkiem to około 1,55 tony, jest więc o 200 kg lżejszy od balonu.

pictogram, vacuum cleaner, car, blue

Cichszy niż odkurzacz.

E-up! czyni świat czystszym, choć emituje mniej hałasu niż odkurzacz (pomiar
w odległości 1 metra).

pictogram, turtle, battery, blue

Lżejszy niż żółw z Galapagos.

E-up! może poruszać się z prędkością 130 km/h, mimo to jego bateria waży mniej od dorosłego żółwia słoniowego: litowo-jonowy akumulator ma wagę 226 kilogramów, żółw z Galapagos - nawet 290 kilogramów. 

Naprzód. Z energią! Naprzód. Z energią!

Naprzód. Z energią!
Wskazówki, jak oszczędzać energię.

Niech się toczy. Wykorzystaj jałowy bieg. – 

 

Na "luzie" Volkswagen e-up! toczy się prawie bez oporów silnika, czyli bez zużywana energii na napęd. Korzyść: większy zasięg. Wystarczy w odpowiednim momencie zdjąć nogę z gazu, by swobodnie się toczyć i w ten sposób oszczędzać.

roll in an electric vehicle
Less

Korzystaj z profili jazdy. – 

 

Wciskając przycisk, możesz dopasować zachowanie się e-up! podczas jazdy do swoich preferencji. Większy zasięg? Większa dynamika? W zależności od wyboru ograniczona zostanie prędkość maksymalna lub zmieni się sposób działania klimatyzacji. Wystarczy wcisnąć przycisk MODE.

choose MODE in electric car
Less

Gorąco polecamy: oszczędzaj rozsądnie. – 

 

Klimatyzacja i ogrzewanie poprawiają komfort, ale mają wpływ na zasięg. Najlepiej już podczas procesu ładowania ustawić odpowiednią temperaturę, korzystając ze smartfona, a podczas jazdy obserwować, który odbiornik elektryczny w danym momencie działa,
i czy rzeczywiście jest on potrzebny. 

 

set temperature in electric car
Less

Im lżej, tym lepiej. – 

 

Każdy kilogram bagażu kosztuje energię: 100 kilogramów masy obniża zasięg o około pięć kilometrów. Zajrzyj zatem od czasu do czasu do bagażnika. Nie musisz mieć przy sobie kijów do golfa i łańcuchów śniegowych przez cały rok.

 

minimum baggage in electric car
Less

Bądź na bieżąco. – 

 

Obserwuj wskaźniki i analizuj, jak Twój sposób jazdy wpływa na ważne parametry, takie jak zasięg czy odzyskiwanie energii podczas hamowania (rekuperacja). Będziesz mógł zdecydować, kiedy i jak chcesz oszczędzać.

driving behavior in electric cars
Less