2.1.0.6_0, 2017-03-31 11:32:53

Dwa silniki, jedna pasja: nowy Passat GTE

Połączenie cech auta zeroemisyjnego oraz samochodu przystosowanego do długich podróży czyni nowego Passata GTE idealnym towarzyszem prawie wszystkich sytuacji życiowych.

Passat GTE Saloon und Estate, silver, still, City-center

Limousine lub Variant: nowy Passat GTE jest oferowany w dwóch wersjach. Obie mają charakterystyczny dla GTE przód nadwozia
z diodowymi światłami dziennymi w kształcie litery "C" i chromowaną osłonę chłodnicy.

Passat GTE Limousine, Silber, fahrend, Innenstadt

Passat GTE jest nowym okrętem flagowym floty efektywnych samochodów Volkswagena. Ta hybryda plug-in łączy zalety silników spalinowego i elektrycznego.

Passat GTE , Silber, stehend, Leichtmetall-Räder

Przykuwający uwagę wygląd: Volkswagen oferuje swoim klientom pięć różnych wariantów obręczy ze stopów metali lekkich.
Na zdjęciu 18-calowe obręcze Dartford.

Passat GTE, Silber, stehend, ladend

Gniazdo ładowania hybrydy plug-in umieszczone jest z przodu, w osłonie chłodnicy. Przy użyciu seryjnego przewodu do ładowania
z sieci ładowanie trwa 4 godziny i 15 minut. Z opcjonalnym systemem Wallbox: 2 godziny i 30 minut.

Variant i Limousine - nowy Passat GTE

Nowoczesna stylistyka, charakterystyczny dla GTE przód nadwozia z niebieską listwą ozdobną: nowy Passat GTE jest okrętem flagowym floty efektywnych samochodów Volkswagena.

Passat GTE, Innenansicht, weiß

Perfekcyjna współpraca dwóch silników
Passat GTE w skrócie.

Duża moc, wysoka efektywność

Wszystkie zalety napędu hybrydowego plug-in zostały połączone w Passacie GTE: zarówno w wersji Limousine, jak i Variant napędza go moc innowacyjnego silnika elektrycznego o mocy 85 kW oraz silnika 1.4 TSI o mocy 160 kW (218 KM),
z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem benzyny. Z napędem wyłącznie elektrycznym Passat GTE porusza się absolutnie bez emisji - w mieście, na obwodnicach miast oraz drogach krajowych rozwija prędkość do 130 km/h i może przejechać 50 kilometrów. W trybie hybrydowym i GTE także większe przyspieszenia nie stanowią dla niego problemu.

 

 

MOC SYSTEMOWA

160 kW (218 KM)

 

 

MAKSYMALNY MOMENT OBROTOWY

400Nm

Less
Passat GTE weiß, fahrend

 

 

 

 

PRZYSPIESZENIE
OD 0 DO 100 KM/H W

7,4 sekundy

 

 

PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA W TRYBIE GTE

225 km/h

 

 

ZASIĘG (NEDC)

1114 km

 
 
 
 

Dwa silniki,
jedna pasja

 
Napęd hybrydowy pozwala Passatowi GTE na przyspieszenie od 0 do 100 km/h
w zaledwie 7,4 sekundy. Kto chce, może tygodniami jeździć Passatem GTE tylko na prąd. A jeżeli trzeba przyspieszyć, wciskając przycisk „boostowania” można połączyć siłę dwóch silników i osiągnąć jeszcze większą moc. Profil jazdy przełącza się wtedy na "Sport", a układ kierowniczy i zawieszenie zmieniają charakterystykę na bardziej progresywną. Rezultat: maksymalna prędkość do 225 km/h.

Less

 

 

Niezawodna i wytrzymała:
bateria Passata GTE

 
Utrata pojemności? Nie w przypadku baterii wysokowoltowej Passata GTE. Volkswagen udziela na nią gwarancji na osiem lat lub 160.000 kilometrów - w zależności od tego,
co nastąpi wcześniej.

 


 

Łatwe ładowanie

 
Ładowanie Passata GTE seryjnym przewodem i prądem przemiennym 2,3 kW z gniazda domowej instalacji elektrycznej jest bardzo proste. Naładowanie do pełna rozładowanej baterii trwa 4 godziny i 15 minut. A z dostępnym opcjonalnie systemem Wallbox czas ładowania skraca się do 2,5 godziny.

Less

 

Oszczędny
i efektywny

 
Połączenie efektywnego silnika spalinowego z bezemisyjnym silnikiem elektrycznym pozwala na osiągnięcie zadziwiająco niskich wartości zużycia energii. Nowoczesna hybryda plug-in gwarantuje sportową i dynamiczną jazdę bez wyrzutów sumienia. Na 100 kilometrów Passat GTE 6 zużywa tylko 1,6 litra  benzyny i 12,2 kWh prądu (NEDC). Emisja CO2
na kilometr wynosi tylko około 37 gramów.

 

 

 

KLASA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ

A+

 

 

NIEWIELKIE EMISJE (NEDC)

37 g CO2/km

Less

Połączenie z sieciąe-Manager

Czy zamknąłem drzwi i zgasiłem światła? Jak wygląda poziom naładowania baterii? Na tego rodzaju pytania odpowie Twój smartfon, który możesz połączyć z samochodem. Jeżeli chcesz, możesz korzystać z funkcji Car-Net e-Manager także przez portal internetowy.

 Car-Net Guide&Inform

Car-Net Guide & Inform w nowym Passacie GTE wprowadzi komfort do Twojego dnia powszedniego. Dzięki analizie pobranych z Internetu informacji o ruchu drogowym możesz wybrać najlepszą i najszybszą trasę. Chcesz wiedzieć, gdzie jest najbliższa stacja benzynowa? Car-Net Guide & Inform dostarczy Ci informacji zawsze wtedy, gdy będziesz ich potrzebował. Ponadto system w Passacie GTE pokazuje lokalizację najbliższej stacji ładowania.

 

 

Volkswagen Car-Net

 
Sterowanie funkcjami samochodu przy użyciu smartfonu:
aplikacja Volkswagen Car-Net e-Manager umożliwia dostęp do wielu różnych funkcji nowego Passata GTE.


Dowiedz się więcej

Less
Road

1114 kilometrów…

bez zatrzymywania się: nowym Passatem GTE przejedziesz bez tankowania i ładowania z Zakopanego na Hel. Zasięg z napędem wyłącznie elektrycznym wynosi 50 kilometrów.

 

 

 

Espressotasse

10 sekund…

potrzebujesz, by przyrządzić perfekcyjne espresso. Dzięki nowemu Passatowi GTE nie musisz wysiadać z samochodu, aby przygotować kawę. Z mobilnym ekspresem ciśnieniowym zasilanym z gniazda 12V, dostępnym jako opcja, dobrą kawiarnię masz zawsze pod ręką.

 

 

 

Socket

4 godziny i 15 minut…

trwa naładowanie całkowicie rozładowanej baterii wysokowoltowej z normalnego gniazdka instalacji domowej.
W przypadku korzystania z opcjonalnego systemu Wallbox, samochód jest naładowany w 100% już po 2,5 godzinach.

 

 

 

tire

225 km/h…

to maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć Passat GTE
z dwoma silnikami. Wciskając przycisk, możesz wybrać pomiędzy efektywnym a sportowym stylem jazdy.

 

 

 

Colours

9 kolorów…

lakieru masz do wyboru dla nowego Passata GTE. Lakiery
w kolorach takich jak niebieski Harvard czy srebrny Tungsten są nie tylko piękne, lecz także chronią nadwozie przed korozją przez cały okres eksploatacji samochodu. 

 

 

 

Liczby świadczące o przewadze

Mocny, komfortowy a przy tym przyjazny dla środowiska: jest wiele powodów, aby zdecydować się na Passata GTE. Najważniejsze fakty znajdziesz tutaj!

Stylowy i elektryzujący

Passat GTE  jest samochodem stworzonym do dalekich podróży, a jednocześnie zeroemisyjnym: z napędem wyłącznie elektrycznym może przejechać 50 kilometrów, w trybie hybrydowym - ponad 1000. To idealny towarzysz w każdej życiowej sytuacji.

Frontansicht Passat GTE, weiß, in den Bergen
Passat GTE, stehend, Interieur, Cockpit

Kokpit pełen praktycznych rozwiązań: Active Info Display wyświetla informacje o statusie samochodu i poziomie naładowania baterii. Licznymi funkcjami można wygodnie sterować z wielofunkcyjnej kierownicy.

Passat GTE, stehend, Interieur, Fahrerraum

Wysoka jakość i elegancja: we wnętrzu nowego Passata GTE Limousine i Passata GTE Variant na pasażerów czeka klimatyczne oświetlenie Ambient oraz aplikacje w stylistyce aluminium.

GTE, stehend, Interieur, Button Passat GTE

Z pełną mocą dwóch silników: jeżeli trzeba przyspieszyć, możesz wcisnąć przycisk GTE i rozwinąć prędkość 225 km/h, wykorzystując połączoną moc silników benzynowego i elektrycznego.

Passat GTE, Interieur, Navigationssystem

System radiowo-nawigacyjny Discover Pro wskaże nie tylko najszybszą lub najkrótszą trasę, lecz także zadba o muzykę o najlepszym brzmieniu. Zintegrowana funkcja WLAN umożliwia szybki dostęp do internetu.

Wyposażenie wnętrza Passata GTE

Elegancja, efektywność i wysoka jakość: te cechy charakteryzują także wnętrze Passata GTE Limousine i Passata GTE Variant.

Dla całej rodziny - nowy Passat GTE

Dużo miejsca, niewielkie zużycie paliwa i energii oraz nadzwyczajny zasięg: nowa hybryda plug-in Volkswagena to samochód, który spełnia wymagania rodziny i jednocześnie dba o środowisko naturalne.

More