2.1.0.6_0, 2017-03-31 11:32:53

Nowy wymiar prędkości

Przyjemność po wciśnięciu przycisku i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,6 sekundy. Nowy Golf GTE łączy dynamikę GTI z dbałością o środowisko e-Golfa. Przyjemność jazdy gwarantowana.

The Plug-in Hybrid from Volkswagen

Hybryda plug-in od Volkswagena.
Więcej niż suma poszczególnych części

Dobra współpraca możliwa jest wtedy,
gdy można na sobie polegać. W każdej sytuacji.
Tak dzieje się z silnikami elektrycznymi i spalinowymi
w hybrydach plug-in Volkswagena.

Less

   
   

   
   Zawsze pod prądem

Opracowany przez Volkswagena
w Niemczech, charakteryzujący się wysoką efektywnością silnik elektryczny
w hybrydach plug-in, takich jak Golf GTE, pokazuje swoje zalety przede wszystkim
na terenach zabudowanych. Pracuje prawie bezgłośnie i robi wrażenie swoją reakcją na wciśnięcie pedału przyspieszenia. W czysto elektrycznym trybie pracy silnik elektryczny pozwala na poruszanie się po mieście całkowicie bez emisji i bez hałasu. Jeszcze większe wrażenie robią możliwości hybrydy plug-in, gdy przy włączonej funkcji "boost" silnik elektryczny wspiera spalinowy, rozwijając pełną moc. Wtedy wyraźnie można poczuć, że hybryda plug-in to więcej niż suma poszczególnych części.

Less

Siła dwóch silników.
Golf GTE w skrócie.Mocne i efektywne:
silniki w Golfie GTE

W Golfie GTE połączone zostało to, co najlepsze w dwóch rodzajach napędu: silnik benzynowy TSI o mocy 110 kW (150 KM)
i skonstruowany przez Volkswagena, innowacyjny silnik elektryczny o mocy 75 kW (102 KM) rozwijają w pełni swoje zalety
i reagują perfekcyjnie na każdą sytuację.
W trybie wyłącznie elektrycznym Golf GTE może poruszać się bez emisji spalin:
na terenie zabudowanym, obwodnicach miast i drogach szybkiego ruchu możesz pokonać nawet 50 kilometrów, nie generując hałasu, z robiącym wrażenie momentem obrotowym i prędkością do 130 km/h. A w trybie hybrydowym i GTE także większe prędkości nie stanowią problemu.

 

 

 

 

 

MOC SYSTEMOWA

150 kW (204 KM)

 

 

MAKS. MOMENT OBROTOWY

350 Nm

LessSzybki i wszechstronny

Kombinację silnika elektrycznego
i benzynowego doskonale uzupełnia niezwykle efektywna i specjalnie dostosowana do Golfa GTE 6-biegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów DSG. Pakiet składający się z napędu hybrydowego i przekładni DSG pozwala Golfowi GTE przyspieszać od 0 do 60 km/h w 4,9 sekundy i pozwala szybko poruszać się
w ruchu miejskim. Na przyspieszenie do 100 km/h Golf GTE potrzebuje tylko 7,6 sekundy, zatem doskonale sprawdza się także na szybkich i długich trasach, bowiem jego zasięg wynosi nawet 939 kilometrów (maks. zasięg wg NEDC).

 

 

 

 

PRZYSPIESZENIE OD 0 DO 100 KM/H W

7,6 sekundy

 

 

PRĘDKOŚĆ MAKSYMALNA W TRYBIE GTE

222 km/h

 

 

ZASIĘG (NEDC)

maks. 939 km

Less


Dłuższa jazda z rekuperacją

Rekuperacja oznacza, że podczas jazdy bateria jest ładowana energią hamowania, przez co zwiększa się zasięg Golfa GTE. Po wciśnięciu hamulca Golf GTE odzyskuje energię, która jest magazynowana w baterii i wykorzystywana później podczas jazdy. W trybie rekuperacji B energia jest odzyskiwana także wtedy, gdy kierowca zdejmie nogę z pedału przyspieszenia.

Less

Szybki i oszczędny

Nowoczesnymi hybrydami plug-in, takimi jak Golf GTE, można z czystym sumieniem jeździć dynamicznie. Na 100 kilometrów Golf GTE zużywa średnio tylko 1,6 litra benzyny i 11,6 kilowatogodzin prądu (NEDC). Emituje przy tym 37 gramów CO2 na kilometr. To wartości przypisywane małym samochodom - przy osiągach
na poziomie znanym z GTI.


 

KLASA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ

A+

 

 

NIEWIELKIE EMISJE (NEDC)

37 g CO2/km

Less

Większe bezpieczeństwo na zakrętach

Standardowa elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS stanowi rozszerzenie znanej funkcji EDS i przez podniesienie ciśnienia hamowania poprawia trakcję przy szybkim pokonywaniu zakrętów (w granicach możliwości systemu). Dzięki temu Golf GTE zachowuje się podczas jazdy jeszcze precyzyjniej i bardziej sportowo.


Less

Tajemnicza misja Golfa GTE

Cicho, gdy jest to wskazane, i z pełną mocą, gdy potrzebujesz prędkości: nawet szybki pościg rodem z kryminału nie stanowi dla Golfa GTE problemu. Co więcej - to czysta przyjemność dla kierowcy.

Przy pierwszym spojrzeniu wydaje się, że nowy Golf GTE to dokładna kopia Golfa GTI. I takie też było założenie. Ale kto będzie miał szczęście obejrzeć go dokładnie, gdy będzie stał w miejscu, znajdzie kilka różnic.

Na przykład niebieskie elementy stylistyczne, charakterystyczne dla Volkswagenów z elektrycznym napędem, czy niebieskie tło znaczka VW. Czarna osłona chłodnicy z emblematem GTE jest zamknięta, a zderzak o sportowej stylistyce zdobi wyraźne ożebrowanie.

W pełni diodowe reflektory w nowej stylistyce oraz diodowe światła dzienne o kształcie litery "C" zapewniają optymalne oświetlenie drogi - a w połączeniu z dodatkowymi, małymi reflektorami dalekiego zasięgu LED oraz niebieską linią typową dla samochodów elektrycznych, robią naprawdę mocne wrażenie.

Nowy Golf GTE przykuwa uwagę także w ciemnościach - nie tylko swoimi niepowtarzalnymi światłami przednimi, lecz także ciemnoczerwonymi, diodowymi tylnymi reflektorami.

Nowy Golf GTE.
Innowacja w dobrze znanej szacie.

Sportowy styl jazdy wymaga odpowiedniej pozycji siedzącej. Gwarantują ją sportowe siedzenia obszyte tkaniną Clark w niebieską kratę.

Z 3-ramienną wielofunkcyjną kierownicą, obszytą skórą i ozdobioną aluminiową aplikacją oraz logo GTE w każdej sytuacji zachowasz pełną kontrolę nad swoim nowym Golfem GTE.

Gałka dźwigni zmiany biegów w optyce aluminium, z niebieskimi pierścieniami oraz osłona dźwigni zmiany biegów z niebieskimi szwami ozdobnymi stanowią interesujące elementy konsoli środkowej.

System radiowo-nawigacyjny Discover Pro z kolorowym ekranem dotykowym TFT o przekątnej 20,3 cm (8 cali) obsługuje się całkowicie intuicyjnie (opcja).

Czyste linie: wyposażenie wnętrza Golfa GTE.

Do 939 kilometrów wynosi maksymalny całkowity zasięg Golfa GTE. To wystarczy, aby dojechać z Flensburg do Monachium.

3,5 godziny potrzebuje Golf GTE na naładowanie do pełna z gniazdka instalacji elektrycznej. To o pół godziny krócej niż trwa opera Wagnera "Tristan i Izolda". Nawet jeżeli bateria jest rozładowana, Golf GTE może jechać dalej.

20,3 centymetra (8 cali) to przekątna ekranu dotykowego opcjonalnego systemu radiowo-nawigacyjnego Discover Pro - dokładnie tyle samo co ekran iPada mini.

150 kW (204 KM) wynosi maksymalna moc Golfa GTE. To 1,5 raza więcej niż średnia sprzedanych w zeszłym roku w Niemczech nowych samochodów.

222 km/h rozwija maksymalnie Golf GTE. Przejazd ze stałą prędkością z Hamburga do Berlina trwałby zatem 1 godzinę i 20 minut.

Średnio 1,6 litra paliwa i 11,6 kilowatogodzin prądu potrzebuje Golf GTE w znormalizowanym cyklu jazdy NEDC, by przejechać 100 kilometrów. To mniej niż połowa zużycia paliwa zużywanego przez najbardziej oszczędny mały samochód z tradycyjnym napędem.

50 kilometrów przejedzie Golf GTE z napędem wyłącznie elektrycznym. To wystarczy na większość tras: ośmiu na dziesięciu niemieckich kierowców przejeżdża dziennie nie więcej niż 50 kilometrów.

37 gramów CO2 na przejechany kilometr emituje średnio Golf GTE (NEDC). Zagotowanie półtora litra wody powoduje prawie pięciokrotnie większą emisję CO2.

Golf GTE– mocny zawodnik

W Golfie GTE Volkswagen łączy najnowocześniejsze silniki spalinowe i innowacyjne silniki elektryczne. Tak powstaje auto najwyższej półki. Świadczą o tym liczby.

Andreas Mikkelsen, sitzend, im Auto, Golf GTE , weiß, stehend

Gwarantuje i emocje, i spokój.

Nowy Golf GTE łączy dynamikę GTI z dbałością o środowisko e-Golfa. Andreas Mikkelsen, kierowca Volkswagena w WRC, przez jeden dzień jeździł Golfem GTE po drogach swojego aktualnego miejsca zamieszkania - księstwa Monako. More

Golf GTE przyszłości

Nadwozie w sportowej stylistyce z elementami z karbonu, nowy kokpit i hybryda plug-in z napędem na wszystkie koła oraz mocą 295 kW / 400 KM. Studyjnym Golfem GTE Sport Volkswagen pokazuje, co byłoby możliwe, gdyby przenieść ideę GTE w przyszłość.